ERDOĞAN KABİNE SONRASI AÇIKLADI: ESNAFA KREDİ, ÖĞRENCİYE ULAŞIM DESTEĞİ

0
77

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ailelerinin yaşadığı şehirlerden uzakta eğitim-öğretim gören üniversite öğrencilerine ulaşım desteği sağlayacaklarını, esnaflar için de 60 ay vadeyle ve yüzde 7,5 faiz oranıyla kredi kampanyası başlattıklarını söyledi.

Erdoğan, kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Ağustos ayı işsizlik rakamlarını değerlendiren Erdoğan, “İstihdam sayımız 31 milyonun üzerine çıktı. Böylece Cumhuriyet tarihinin en yüksek istihdam rakamına ulaşmış olduk” diye konuştu.

Erdoğan, İlk Evim İlk İş Yerim Kampanyası’na şu ana kadar 7 milyon 200 bin başvuru yapıldığını açıkladı:

Proje kapsamındaki 50 bin iş yerinin ilk etabının inşasına 28 ilimizde 10 bin iş yerinin temelini atarak başlıyoruz. Planları onaylanan illerde ve ilçelerdeki hak sahibi vatandaşlarımız, arsa tapularını aralık ayından itibaren alabilecekler.

Üniversite öğrencilerine okullarına gidiş ve dönüşleri için ulaşım desteği

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ailelerinin yaşadığı şehirlerden uzakta eğitim-öğretim gören üniversite öğrencilerimize, okullarına gidiş ve dönüşleri için ulaşım desteği sağlayacağız” dedi.

Esnafa kredi adımı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Esnafımız için Halkbank vasıtasıyla 60 ay vadeyle ve yüzde 7,5 faiz oranıyla istifade edebilecekleri 100 milyar liralık bir kredi kampanyası başlatıyoruz” diye konuştu.

Erdoğan, “Kredi üst limitlerini 350 bin liradan 500 bin liraya, iş yeri edindirme ve taşıt kredisi limitini 1 milyon liradan 1,5 milyon liraya yükseltiyoruz” bilgisini paylaştı.

“Doğalgaz depolarımızı yüzde 100 doldurduk”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Doğalgaz depolarımızı yüzde 100 doldurarak talepteki muhtemel artışlara ve beklenmedik kesintilere karşı hazırlığımızı yaptık” ifadesini kullandı.

KAYNAK: İndependent

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here