ENERJİ İLE ŞİFA: DÖNÜŞÜM ELLERİMİZDE

0
383

Herkese merhaba, yüzünüzde kocaman gülümsemelerin konakladığı mutlu zamanlar olsun. Bu yazımda size enerji şifasından bahsetmek istiyorum. Evet birçoğunuz duymuştur, farklı enerji teknikleri ile ağrılar geçiyor, hastalıklar tedavi edilebiliyor. İnsanlar bazen bir türlü çözüm bulamadıkları hastalıklarına bu sayede çözüm bulabiliyorlar. Enerjinin hastalığın olduğu bölgeleri dönüştürüp, sorunu ortadan kaldırması ile oluşan bu şifa tekniği son yıllarda gittikçe daha çok duyulur olmaya başladı. Peki temelinde tam olarak nedir? Nasıl işlemektedir?

Aslında çok eski çağlardan beri insanlar birbirlerini enerji yolu ile iyileştirmektedir. Birçok eski kültür bu hikayelerle doludur. Kabile büyücüleri, kamlar(şaman) ellerinden aktardıkları enerji ile hastaları iyileştirmektedir. Şüphesiz yaşadığımız her sorun gibi hastalıklarda, bizi ruhsal açıdan geliştirmek bize bir şeyler öğretmek içindir. Biz bu noktada gerekli dersleri almaya başlayınca karşımıza bu sorunun çözümü ile ilgili yollarda çıkmaktadır. Hayatta karşımıza sorunlar çıkıyorsa mutlaka bunların çözümleri de önümüze gelecektir.

Enerji şifası ile ilgili birçok teknik vardır. Ama her biri temelde birkaç farklı prensip ile çalışır.Yani ya evrenden enerji alırsınız, ya kendi Öz’ünüzden(yüksek benlik) gelen enerjiyi kullanırsınız ya da bedeninizdeki (bioenerji) enerji ile şifalama yaparsınız. Her biri de bilinçli kullanıldığında bizi çözüme ulaştırır, mesele her şeyde olduğu gibi ne kadar deneyimli olduğumuz ve sorunu ne kadar doğru tespit edebildiğimizle ilgilidir.

Evrenden enerji alarak şifalama yapmak için öncelikle bir kanal oluşturmak gerekir. Örneğin; birçok kişinin duymuş olduğunu tahmin ettiğim Usui Reiki için sistemin kurucusu olan Mikao Usui 21 gün meditasyon yapmıştır. Bu meditasyon sonucunda evrenden bir enerji kanalı açılmıştır. Reiki enerjisi o zamandan beri bu kanaldan gelmektedir. Şifa uygulayıcısı niyetini yapıp bu kanaldan gelen enerjiye aracı olarak, hasta olan kişinin tüm bedenine ya da hastalığın olduğu bölgeye enerji aktarımı yapar. Gönderilen bu enerji o bölgeyi şifalandırıp iyileşmesini sağlar.

Öz’den gelen enerji daha bireyseldir. Burada sadece kendi Öz’ümüzle çalışırız, yavaş yavaş gelişir ama daha etkilidir. Şifa çalışması sırasında Öz’ümüzden enerji akmasına niyet edip ihtiyaç olan bölgeyi şifalandırabiliriz. Beden enerjisi de daha bireyseldir ve yavaş yavaş gelişir. İhtiyaç duyulan şifalanma için niyet edilip şifa uygulaması yapılabilir. Temelde enerji niyetle akar ve yapılması gerekeni yapar sadece doğru yönlendirilmelidir.

Biz geliştikçe şifa uygulamaları da gelişmektedir. Örneğin artık enerji şifası ile hücre yenilemesi yapılabilmektedir. Yani kanser gibi hastalıklar hücreler yenileyip dönüştürülerek iyileştirilebilir ve o bedende tekrar kanser oluşmaması sağlanabilir. Bunun bir ileri aşaması dna’nın şifalandırılmasıdır. Bu sayede bazı kalıtsal hastalıklar tedavi edilebilir ve bazı engelli bireylerin engel durumları ortadan kaldırabilir. Bunlar daha yeni geliştirilen teknikler. Ama gelecekte bu çalışmalarla eksik uzuvların bile tamamlanması mümkün olacaktır.

Şifa sadece insanlara uygulanacak diye düşünmemek gerekir. Hayvanlar ve bitkilere de şifalandırma yapılabilir. Özellikle şu yaşadığımız günlerde dünyamızdaki tüm canlıların iyileşmeye ve yenilenmeye ihtiyaçları olduğu bir gerçek. Biz tüm saf ve güzel enerjilerimizle onları şifalandırabilir ve daha huzurlu yaşamaları için onlara destek olabiliriz.

Dünyamızında kendi başına bir canlı varlık olduğunu unutmamalıyız. Dünya ne kadar iyi olursa biz de o kadar iyi ve mutlu olabiliriz. O yüzden insanlığın verdiği hasarlar yüzünden zarar veren dünyamızı da şifalandırmalı ve yenilenip dönüşmesine destek olmalıyız.

Burada ben sizlere bir alternatif tıp çalışmasından bahsetmiyorum. İlim ayrıdır bilim ayrıdır. Enerji şifası ayrı bir iyileşme yöntemi ve ayrı bir seçimdir. Bu iyileşme yöntemi ile neler yapabileceğinizi size kısaca anlatmaya çalıştım ayrıntılar için instagram üzerinden bana ulaşıp sorularınızı sorabilirsiniz.
Unutmayın dert varsa dermanı da vardır.

Mustafa Caner ZENGİN
Ruhsal Gelişim ve Meditasyon Eğitmeni
İnstagram: mcanerzengin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz