DUVARDAKİ RESİM VE DEĞİŞEN TÜRKİYE

0
663

Bizim taraflarda yine bir tartışma var.

Söz konusu resim üzerinden yürütülen bir tartışma. Teyzeye neden bu kadar çok gittiği Genel Başkanın neden ziyaret ettirildiği ile ilgili.

Tereddütleri ve farklı düşünceleri olanlar elbette olabilir. Ancak Türkiye değişiyor. Değişmek zorunda! Bu değişim CHP’nin de değişmesi gereken noktayı işaret ediyor.

CHP’nin son yıllarda ortaya koyduğu en güzel slogan “CHP varsa herkes için var!”dır. Genel başkan bunun gereği olarak en başta kendisine oy vermeyene, kendisini ötekileştirene ve ön yargı ile yaklaşana gidiyor. Bu açıdan bu teyze ile verilen resim temsilidir.

Bir siyasetçi her kapıya gitmeli. Bir defa iki defa üç defa… Sonuç itibariyle oy alamadığı kesime daha fazla gitmek zorunda.

Hele ki geleceğiz dediyse mutlaka gitmek zorunda.

CHP’nin Genel Başkanı’nın siyasi parti lideri olduğunu unutmamak lazım. Kalkıp da ismailağa cemaati liderlerini ziyaret edip asılları gibi siyasete dini alet edemeyeceğine göre temiz duyguları ile inançları yüzünden tercihleri farklı olanlara vatandaşlara gitmelidir.

Bu noktada eleştiri çok ağır oldu diye düşünüyorum. Bir zamanlar partide kürde gitme, alevi ile yanyana durma, inançlıya yaklaşma diyenler var idi. Onlar ne zalimdiler ne ötekileştiriciydiler. İyi ki anlayış değişimi var ki yakında iktidar da değişecektir.

Bazı arkadaşların: “Alevi/Bektaşilerin çantada keklik” görüldüğü savı tamamen düşünceden ibaret.

Öyle olsa Kılıçdaroğlu buradan kalkıp Harabati tekkesine ziyarete gider miydi? Gitmezdi.

Türkiye değişmek ve ileriye gitmek zorunda. Yirmi yıllık esaretinden kurtaracak cesaret şimdiki Genel Başkanında mevcut yirmi yıl sonra bile olsa…