DÜNYANIN EN YAŞLI KÖPEĞİ PEBBLES 22 YAŞINDA HAYATINI KAYBETTİ

0
106

Dünyanın en yaşlı köpeği olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren toy fox terrier cinsi Pebbles, 22 yaşındaki hayatını kaybetti.

Dünyanın en yaşlı köpeği olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Pebbles, 22 yaşında hayatını kaybetti. ABD’nin Güney Carolina eyaletinde yaşayan Pebbles’ın sahipleri Instagram hesaplarından yaptığı açıklamada, 22 yaşındaki fox terrier cinsi köpeğin pazartesi günü doğal sebeplerden öldüğünü söyledi.

Pebbles’ın 23’üncü doğum gününe beş ay kala öldüğünü belirten aile, yaptığı açıklamada, “Onun ailemizin bir üyesi olması bizim için bir onurdu” dedi.

MAYIS AYINDA GUINNES REKORLAR KİTABI’NA GİRMİŞTİ

Pebbles, sahipleri Bobby ve Julie Gregory’nin evcil hayvanlarının, önceki resmi en yaşlı köpek olan TobyKeith adlı 21 yaşındaki bir chihuahua’dan daha yaşlı olduğunu fark etmesinin ardından mayıs ayında Guinness Rekorlar Kitabı’na girmişti.

Pebbles 28 Mart 2000’de doğdu ve aynı yıl Gregory ailesi tarafından evlat edinildi. Çift, büyük cins bir köpek aradıklarını belirtse de Julie Gregory, “Aslında büyük bir köpek istiyorduk ama o kadar çok zıplayıp havlıyordu ki ona aşık olduk” dedi. Aile, Pebbles’ın 32 yavru doğurduğunu da ifade etti.

KAYNAK: Duvar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here