DENİZ BAYKAL’IN EVİNDE İSTİFA TOPLANTISI: CHP’Lİ OLARAK ÖLECEĞİM

0
127

Deniz Baykal’ın evinde toplantı gerçekleştiğini söyleyen Şaban Sevinç, yine Baykal’ın “Ben Cumhuriyet Halk Partili olarak öleceğim” ifadelerini aktardı.

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal, geçen günlerde CHP’den istifa etti. Sosyal medya hesabından siyasi parti üyeliğini sonlandırdığına dair görseli paylaşan Baykal, Cumhuriyet’e yaptığı açıklamada istifasının nedenini “Gördüğüm lüzum üzerine” diyerek açıkladı.

Bizim TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç, TV100 kanalında yayımlanan Erdoğan Aktaş ile Sağlı Sollu programında Deniz Baykal’ın istifa iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

Aslı Baykal’ın istifasından Deniz Baykal’ın haberinin olmadığı ve istifa ettikten bir gün sonra öğrendiğini ve bu kararı onaylamadığını aktaran Sevinç, Deniz Baykal’ın evinde bir toplantı düzenlendiğini aktardı.

Sevinç, “Deniz Baykal’ın kızının istifa etmesi ilginç. ‘Acaba Deniz Baykal da istifa edecek mi?’ sorusunu akıllara getirdi. Bazı CHP’liler ‘Babasının haberi ve onayı olmadan istifa etmez’ demişlerdi. Bana, bazı CHP’liler, ‘Aslı Baykal istifa ettiyse, Deniz Baykal da istifa edebilir; ederse şaşırmam’ demişti. Sonrasında edindiğim bilgiler Aslı Baykal’ın istifasından Deniz Baykal’ın haberinin olmadığı ve istifa ettikten bir gün sonra söylediğini öğrendik” dedi.

İSTİFA EDECEK Mİ?

Baykal’ın evinde toplantı gerçekleştiğini söyleyen Sevinç, yine Baykal’ın “Ben Cumhuriyet Halk Partili olarak öleceğim” ifadelerini dile getirdi.

KAYNAK: Duvar