DEMİRTAŞ: KORKMAYIN, SİZ DE SÖYLEYİN, SAVAŞA HAYIR

0
110

İstiklal Caddesi’ndeki bombalı saldırının ardından dün gece Suriye ve Irak’ın kuzeyindeki PKK/YPG hedeflerine yapılan Pençe-Kılıç operasyonu ardından Twitter hesabından açıklama yapan HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Korkmayın, siz de söyleyin: savaşa hayır!” dedi.

5 yılı aşkın süredir Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İstiklal Caddesi’ndeki bombalı saldırı gerekçesiyle yapılan Pençe-Kılıç operasyonunu eleştirdi.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bu kirli senaryoya ‘vatan savunması’ deyip milli duyguları kabartarak oy devşirmeye çalışacaklar, şaşkın muhalefeti de peşlerine takacaklar” diyen Demirtaş, “korkmayın, siz de söyleyin: SAVAŞA HAYIR” ifadelerini kullandı.

Demirtaş’ın açıklaması şöyle:

İstiklal’de kirli bir organizasyonla bomba patlatacak, masum insanları katledecekler.

Bu vahşi terör saldırısının altındaki gerçekleri sorgulayanları susturmak için, onları terör yandaşı ilan edecekler.

İstiklal’de katledilen kardeşlerimiz üzerinden doğan acıyı ve öfkeyi istismar ederek Kürtlerin başına bomba yağdıracaklar.

Bu kirli senaryoya “vatan savunması” deyip milli duyguları kabartarak oy devşirmeye çalışacaklar, şaşkın muhalefeti de peşlerine takacaklar.

Savaşı desteklemeyenleri vatan haini ilan edecekler.

Elinizi vicdanınıza koyun ve Allah rızası için doğruyu söyleyin, hakikat bu değil mi?

Bu basit ve hazin denklemi çözmek çok mu zor?

“Türk’ü Kürt’e, Kürt’ü Türk’e kurban etmeyeceğiz, kirli savaş politikalarına teslim olmayacağız, el ele verip büyük bir barış, kardeşlik, huzur, refah toplumu olacağız, YAŞASIN BARIŞ” demek çok mu zor?

Bakın bunca haksızlığa ve zulme rağmen biz söylüyoruz; korkmayın, siz de söyleyin: SAVAŞA HAYIR!

KAYNAK: BirGün

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here