DEFNE JOY FOSTER’IN ANNESİ: DEFNE, HINCAL ULUÇ’U KAPIDA BEKLİYOR

0
94

Defne Joy Foster’ın annesi Hatice Foster, Hıncal Uluç’un ölümünün ardından gazeteci Mustafa Hoş’a konuştu. Foster, “Defne onu kapıda bekliyor” ifadelerini kullandı. Hıncal Uluç, Defne Joy Foster’ın ölümünün ardından kaleme aldığı cinsiyetçi köşe yazısında Foster için “Defne’nin ölümü tipik bir ‘Su testisi, su yolunda kırıldı’ olayıdır” demişti.

Hıncal Uluç’un ölümünün ardından gazeteci Mustafa Hoş’a konuşan Defne Joy Foster’ın annesi Hatice Foster, “Defne onu kapıda bekliyor. Zalim ve korkunç biriydi. Kızımı bir kez daha öldürmüştü. Cenazesinde imam ‘Merhumu nasıl bilirdiniz?’ diye sorunca ‘Kötü biriydi’ diye bağırmak istiyorum” dedi.

Uluç’un ölümünün ardından 2011 yılında hayatını kaybeden Defne Joy Foster hakkında söylediği eril ve cinsiyetçi sözler sosyal medyada gündem oldu.

Foster 2 Şubat 2011’de Kadıköy Caddebostan’da Ahmet Altan’ın oğlu Kerem Altan’ın evinde şüpheli bir şekilde hayatını kaybetmişti.

HINCAL ULUÇ’UN CİNSİYETÇİ KÖŞE YAZISI TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Hıncal Uluç, Defne Joy Foster’ın ölümünün ardından kaleme aldığı cinsiyetçi köşe yazısında Foster için “Defne’nin ölümü tipik bir ‘Su testisi, su yolunda kırıldı’ olayıdır” demişti.

Uluç’un ölümünün ardından anne Hatice Foster gazeteci Mustafa Hoş’a konuştu. Hoş, o görüşmeyi şu sözlerle aktardı:

“Hıncal Oluç’un ölümüyle büyük bir çoğunluk onun Defne Joy Foster zalimliğini hatırladı. Defne Joy Foster’in annesi Hatice Foster ile görüştüm ve duygularını sordum.

Hatice Foster; ‘Defne onu kapıda bekliyor. Zalim ve korkunç biriydi. Kızımı bir kez daha öldürmüştü. Cenazesinde imam ‘Merhumu nasıl bilirdiniz?’ diye sorunca ‘Kötü biriydi’ diye bağırmak istiyorum. ‘Hakkınızı helal ediyor musunuz’ dediğinde de ‘Etmiyorum’ diye haykırmak istiyorum. Sosyal medyada yazılanları okudukça ağlıyorum. Benim yavrumu öldürdüler. Kızımı ne güzel anıyorlar. Hıncal zalimine de hakkını veriyorlar. Herkese tek tek teşekkür ediyorum’ ifadelerini kullandı.”

KAYNAK: Duvar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here