ÇEVRECİ AKTİVİSTLER NUSR-ET RESTORANINI BASTI: ALTIN KAPLAMALI BİFTEĞE İHTİYACIMIZ YOK

0
71

Restoranlarındaki menü fiyatları ve eti işlerken çektiği videolarla sürekli gündemde olan Nusret Gökçe hayvan hakları savunucusu grup Animal Rebellion tarafından hedef alındı. Grup, Gökçe’nin Londra’daki lüks restoranını, sömürüyü, adaletsizliğini ve iklim tahribatını temsil ettiğini söyleyerek bastı. Aktivistler burada yaptığı konuşmada, “Altın kaplamalı bifteğe ihtiyacımız yok, bitki temelli bir geleceğe ihtiyacımız var” dedi.

Et tuzlama hareketi ile dünya çapında üne kavuşan Nusret Gökçe, restoranlarına ait paylaştığı adisyonlar ve çok tartışılan et hazırlama videolarıyla eleştirilerin odağında.

Eylemleriyle adından söz ettiren hayvan hakları savunucusu grup Animal Rebellion ise, bu kez Nusret Gökçe’nin Londra’da bulunan restoranını hedef aldı.

The Independent’ta yer alan habere göre, Britanya’da pahalılığıyla gündeme gelen Nusr-et restoranı, iklim ve hayvan aktivistlerinin hedefi oldu. Adil ve sürdürülebilir bir bitki temelli gıda sistemine geçişi hedefleyen ve toplu öldürmeleri durdurmayı amaçlayan Animal Rebellion isimli grup cumartesi akşamı Londra’da bulunan Nusr-et restoranına gitti.

‘ALTIN KAPLAMALI BİFTEĞE İHTİYACIMIZ YOK’

Animal Rebellion, Nusr-et’in “lüks restoranın sömürü, iklim tahribatı ve eşitsizliği temsil ettiğini” söyledi.

Aktivistler, “Altın kaplamalı bifteğe ihtiyacımız yok, acil eyleme ihtiyacımız var, bitki temelli bir geleceğe ihtiyacımız var” dedi.

Aktivistler, restorandaki masalara oturdukları ve kalkmaları yönündeki talebi reddedikleri anın videosunu paylaştı.

Bir süre sonra paylaşılan başka bir videoda ise kadın bir aktivistin dört garson tarafından restoran dışına çıkarıldığı görüldü.

KAYNAK: Karar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here