CEM YILMAZ’DAN SUÇ DUYURUSU YANITI: EY DERNEK, SENİ CİDDİYETE DAVET EDİYORUM!

0
85

Oyuncu Cem Yılmaz, Erşan Kuneri dizisine ‘alkol ve sigarayı özendirdiği’ gerekçesiyle suç duyurusunda bulunan Bağımlılığa ve Sigaraya Hayır Derneği’ne tepki gösterdi. Yılmaz, “Ey dernek seni ciddiyete davet ediyorum! Ama sen bilirsin” dedi.

Bağımlılığa ve Sigaraya Hayır Derneği Cem Yılmaz’ın Erşan Kuneri dizisine alkol ve sigarayı özendirdiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan suç duyurusu dilekçesinde şu ifadelere yer verildi:

“Şüphelinin, içerik platformunda yayımlanan ‘Erşan Kuneri’ adlı dizisinde hemen hemen her sahnesinde alkol ve sigarayı özendirici eylemlerde bulunduğu açık olup, sigara ve alkol kartellerinden gizli anlaşmalarla menfaat temin ettiği düşünülmektedir” denildi.

Davaya Bakan Avukat Ekrem Çatalkaya da, filmlerde gizli karteller aracılığı ile haksız menfaat temin edildiğini düşündüklerini söyledi. Ayrıca dernek İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı İhbarlar Ve Şikayetleri Değerlendirme Müdürlüğü’ne dilekçe vererek Cem Yılmaz hakkında araştırma yapılmasını ve usulsüzlük olduğu tespit edilirse savcılığa ihbar edilmesini istedi.

“EY DERNEK SENİ CİDDİYETE DAVET EDİYORUM”

Cem Yılmaz, hakkında açılan davaya sosyal medya hesabından yanıt verdi. “Ey dernek seni ciddiyete davet ediyorum ! Ama sen bilirsin.” diyen Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:

“Bin dert var ama ben yine görevimi (!) yapayım. Bir dernek -25 yıldır yapıldığı gibi- beni, filmimi savcılığa şikayet etmiş! İddia da ben sigara kartellerinden para alıyormuşum ve filmlerde sigara içiyormuşum. Ey dernek seni ciddiyete davet ediyorum! Ama sen bilirsin.”

KAYNAK: Tele1

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here