BURSA’DA ‘HELİKOPTER DÜŞTÜ’ İHBARI: ÇOK SAYIDA EKİP SEVK EDİLDİ, 2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

0
93

Bursa’da, Ovaakça Doğal Gaz Çevrim Santrali’nin olduğu bölgeye hava aracı düştü. Bölgeye çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Merkez Osmangazi ilçesinde bulunan Ovaakça Doğal Gaz Çevrim Santrali’nin olduğu bölgeye, henüz belirlenemeyen nedenle hava aracı düştü. İhbar üzerine santral alanına çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri, hava aracındaki yangına müdahale ediyor.

VALİDEN AÇIKLAMA: 2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Bursa Valisi Yakup Canbolat yaptığı ilk açıklamada, “Osmangazi ilçesinde tek motorlu uçağın düşmesi sonucu 2 kişi hayatını kaybetti” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, eğitim uçağının Sakarya Pamukova’dan kalkış yaptığını, ineceği nokta konusunda net bir bilgi olmadığını ifade etti.

“Malesef eğitim uçağı Ovaakça Çevrim santrali yakınlarında düştü. İki kişi hayatını kaybetti” ifadelerini kullanan Aktaş, “Bir kişi uçaktan fırlayarak bir kişi de uçağın yanmasından dolayı hayatını kaybetti. Başka yaralı söz konusu değil. Bursa’da sisli ve yağmurlu bir hava durumu hakimdi. İtfaiye ekiplerimiz ihbardan çok kısa sürede olay yerine ulaştı” dedi.

Aktaş, uçağın kesin düşüş sebebinin yapılacak inceleme ve araştırmanın ardından netlik kazanacağını açıkladı.

KAYNAK: DHA, Cumhuriyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here