BU LİNCİ DURDURUN!

0
286

BU LİNCİ DURDURUN..!

📌 İmamoğlu’nun Karadeniz gezisinde otobüsüne binen Nagehan Alçı üzerinden yürütülen eleştirinin dozunun
haddini aşması ve bunun üzerine, Sayın İmamoğlu’nun eleştiriler için sarfettiği, “vız gelir tırıs gider” cümlesi ile başlayan linç girişiminin, kimseye zerre kadar faydası yoktur.

📌 Ekrem Bey, 1994’te başlayan ve 30 yıla dayanan İBB talanına son veren genç, dürüst , samimi ve çalışkan siyasetçidir.
Adamın kredisini tek bir cümle üzerinden heba etme hakkına sahip değiliz hiç birimiz.

📌 Ekrem Bey kendisine yönelik eleştirileri göğüsleme becerisini gösteremedi ve eleştirenlerle doğru iletişim kuramadı diye aslanların önüne de atılmamalıdır.

📌 Nagehan Alçı, Ertuğrul Özkök ve Akif Beki gibi AKP iktidarı döneminde yıldızları parlayan ve kariyerlerini AKP’yi her koşulda alkışlamak üzerine kurgulayan kişileri eleştiri başka şey, “otobüste ne işleri var, Ekrem bizim için bitti” diye bağırmak başka şey.

📌 Cumhuriyet, Yurt, Sözcü gibi gazetelerin ve KRT, Tele 1, Halk TV gibi kanalların bugüne kadar, CB’nın uçağına veya resmi programlara davet edilmediğini eleştiriyoruz ya, şimdi aynı hataya bizim düşmeye haddimiz ve hakkımız var mı?

📌 Dünyanın her yerinde, benzer durumlar yaşanır ve liderlerin etrafında en muhalif gazeteciler yerini alır, bu durum hiç kimseyi rahatsız etmez.

📌 Örneğin ABD seçiminde, açık açık Trump destekçisi olan New York Times ve Fox News gibi basın kuruluşları, en ateşli yazar ve muhabirlerini Biden’ın seçim gezilerinde görevlendirmiş, hiç bir Biden destekçisi de bu kişilere, “ne işin var bu uçakta, in aşağı” dememiştir.
Bugün, hepimizin işte bu demokratik olgunluğa ihtiyacı var, hem de hiç olmadığı kadar.

İbrahim KILIÇ
07/05/22