BİR GECE ANSIZIN GİTTİNİZ BİLE!

0
646

BİR GECE ANSIZIN GİTTİNİZ BİLE!

Seçimlere doğru tam gaz gidilirken gündem sağlı sollu değişmeye devam ediyor. İktidar kanadının yani AKP-MHP ortaklığının sonlarına doğru gelindiğinin artık herkes farkında. Ekonomik göstergeler yerlerde. İşsizlik ve yoksulluk ülke tarihinde görülmemiş boyutlara ulaşmış durumda.

RTE’nin elinde hiç bir koz hiç bir avantaj kalmamış görünüyor. Halkın büyük çoğunluğu iktidarı kolay kolay bırakmayacağını düşünüyor. Bu düşüncenin temelini de 20 seneyi aşkın oturulan koltukta gerçekleştirilen eylemler var. Geçmişteki gibi koltuk sahiplerince yapılanları-edilenleri kolay kolay unutacak bir halk yok. Siyaset ve iş dünyasının kuvvetli isimlerinden hatırısayılır birisi vakti zamanında şöyle demişti; ’80 öncesi yaparsın edersin ne halt yersen ye Bulgaristan sınırının öte tarafına ayak bastın mı kurtuldun demektir. Geçmiş olsundu. Şimdi öyle değil Dünya üzerinde nereye gidersen git seni bulurlar. Yaptıklarını senden sorarlar.

O kadar doğru bir tespit ki. Geçmişte unutulan takip edilemeyen herşey şu anda internet başta olmak üzere dijital mecrada kayıt altında. Hangi hakim hangi rezil kararı verdi, hangi belediye meclis üyesi hangi projeden daire kaptı, kim hangi kesimi ötekileştirdi bütün bunlar artık kayıt altında. Kaçırılan paralar, alınan rüşvetler, altına imza atılan kararlar reis baştan gider gitmez masaya gelecektir.
Söylenen o ki oldukça yetkili bir savcılar zümresi eliyle geçmişe dönük araştırma süreci ve hukukun işletilmesi gerçekleştirilecek. Halkın da beklentisi budur.

Tam bu yazılırken bir eğitim bakanı kalkıp hakkını aradığı için dayak yiyen öğretmenlere yönelik skandal sayılabilecek açıklamalara imza attı; Mühendisler de atanamıyorlar ancak öğretmenler gibi ağlamıyorlar. Bunu söyleyen bir milli eğitim bakanı varın gerisini siz düşünün!

İşlenen onca suç onca kabahat var ki artık neredeyse her bir mevki sahibi kabarık suç dosyası üzerine oturur oldu. İktidarı bırakmama nedeni üstüne oturdukları suç birikintisidir.

Bakmasın kimse milli duyguları kaşıdıklarına! Bu ülkede kim hangi haltı hangi suçu yerse bayrak edebiyatına sarıldı durdu. Artık kimse yemiyor.
Bir zamanlar yanağından makas aldığı Yunanistan Başbakanı Miçotakis’e söylediği; Bir gece ansızın gidebiliriz(!) söylemi de tamamen balondur. Elde yapabileceği bir tek savaş çığırtkanlığı kalmıştı. Onu da kullanıp gidecek. Fakat söylemek gerekiyor ki bakkaldaki rafta paha biçilemeyen ancak garibanın sofasına yabancılaşmış bir peynir bile artık savaş edebiyatından güçlü bu ülkede.
O nedenle siz zaten bir gece ansızın gittiniz! Haberiniz olsun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz