BENZİNE ZAM AKARYAKITA SON

0
102

Dolar kuru ve Brent petroldeki yükseliş benzin fiyatları üzerinde etkisini gösteriyor. Benzine pazartesi gece yarısından sonra 71 kuruş zam bekleniyor.

Brent petrolde yaşanan dalgalanma ve döviz kurlarındaki hareketlilik benzin ve motorin fiyatlarını etkilemeyi sürdürüyor. Motorine gelen peş peşe zamların ardından 23 Ekim’den itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 7 kuruş indirim yapılmıştı. Yapılan indirim sonrası motorinin litresi 26 liraya kadar düşmüştü.

NTV’de yer alan habere göre, sektör kaynakları tarafından verilen bilgiye göreyse benzine yine zam geliyor. Pazartesi gece yarısından itibaren benzinin litresine 71 kuruşluk zam yapılacak. Yapılan zam sonrası fiyatlar yeniden 21 liraya ulaşacak.

ANKARA

Motorin fiyatı: 26,50 TL

Benzin fiyatı: 20,79 TL

LPG fiyatı: 10,25

İSTANBUL

Motorin fiyatı: 26,38 TL

Benzin fiyatı: 20,64 TL

LPG fiyatı: 10,24 TL

İZMİR

Motorin fiyatı: 26,53 TL

Benzin fiyatı: 20,79 TL

LPG fiyatı: 9,98 TL

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

KAYNAK: Duvar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here