BAKAN SOYLU: İSTANBUL’UN 10 İLÇESİNDE YABANCILARA İKAMET KAYDI KAPANDI

0
164

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul’daki 10 ilçede yabancılara ikamet kaydının kapandığını, yeni yabancı kaydının yapılmayacağını açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nde düzenlenen ‘Göç’ konulu basın toplantısında konuştu.

Bugün aldıkları kararlara değinen Soylu, Esenyurt ve Fatih’in tüm yabancı oturumuna kapalı olduğunu dile getirdi. Soylu, şunları kaydetti:

“Küçükçekmece, Başakşehir, Bağcılar, Avcılar, Bahçelievler, Sultangazi, Esenler ve Zeytinburnu, İstanbul’da geçici korumaya zaten kapalıydı, tüm ikamet izinlerine kapandı. Yani artık bu ilçelerde yeni bir yabancı kaydı yapılmayacak. İstisnası ne? Öğrenciyse, o ilçedeyse üniversitesi, orayı kazanmışsa olabilir veya yatırımcı olarak ev almışsa bu olabilir. Onun dışında bir de hastalık meselesi var. Yani aile bütünlüğü açısından sağlık meselesi. Onun dışında Küçükçekmece, Başakşehir, Bağcılar, Avcılar, Bahçelievler, Sultangazi, Esenler ve Zeytinburnu yabancı oturumuna kapatılmıştır. Burada iki ilçemiz de önceden vardı, Esenyurt ve Fatih. Böylece Esenyurt ve Fatih’le beraber 10 ilçe bundan sonra gelebilecek yabancı oturumuna, ikamete kapalıdır.”

Bakan Soylu, Türkiye’deki Suriyeli sayısının 3 milyon 646 bin 278, koruma kapsamında kalanların sayısının da 321 bin 52 olduğunu açıkladı.

KAYNAK: Duvar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz