ANDRİY PYATOV’DAN FENERBAHÇE’YE MİNNET

0
210

Andriy Pyatov: ‘Fenerbahçe’ye minnettarız’

Kadıköy’de Fenerbahçe ile yaptıkları özel maç sonrası konuşan Shakhtar Donetsk’in kaptanı Andriy Pyatov, ev sahiplikleri ve verdikleri destekten dolayı Fenerbahçe’ye minnettar olduklarını belirtti.

Pyatov, karşılaşma sonrası yapılan basın toplantısına savaş mağduru 4 yaşındaki Alisa’nın fotoğrafının yer aldığı ve üzerinde “Evime dönmek istiyorum” yazılı tşörtle geldi.

Savaşın bir an önce sonlanması gerektiğini belirten Pyatov, “55 gündür sığınakta bombalardan kaçan kız çocuğu hakkında konuşmak istiyorum. Adı Alisa, 4 yaşında. 21. yüzyılda Avrupa’da çocuklar bombalardan ölüyor. Bunun bir an önce son bulmasını istiyorum” ifadelerine yer verdi.

Deneyimli kaleci Pyatov çok üzgün olduklarını ve futbolu düşünemediklerini belirterek; “Rusya ülkemizden gitmeli. Çocukların ölmesine son verilmesi gerekiyor. Bu savaş kabul edilemez. Dün uyandığımda Lviv bombalandı ve ölenlerden biri çocuktu. Bugün uyandığımda farklı şehirlerin bombalandığını öğrendim. Avrupa ülkelerinin desteğini hissediyoruz. Çok fazla hazırlık maçı teklifi alıyoruz. Milli takım için İskoçya maçının hazırlıklarını yapacağız. UEFA Başkanı’nın da desteğini alıyoruz. Bu maçlardan toplanan paralar da özellikle çocukları desteklemek için kullanılacak” olduğunu belirtti.