27 MART PAZAR GÜNÜ ‘’SOSYAL SOKAK EKONOMİSİ’’ İSTANBUL’DA !!

1
354

Yıllardır hem sahada hem de masada mücadelesi verilen Sosyal Sokak Ekonomisi , İstanbul’da ilk toplantısını gerçekleştiriyor.

Geçtiğimiz yıllarda pandemi sebebiyle bir araya gelemeyen Sosyal Sokak Ekonomisi ekibi uzaktan online toplantılar organize ederek 11 ilde örgütlenme çalışmalarına devam etmişti. Enson toplantı Sivil Taraf derneği ev sahipliğinde gerçekleşerek, Türkiye’den çeşitli katılımcılarla online toplantıda buluşmuşlardı.

SOSYAL SOKAK EKONOMİSİ GRUBU ÜYELERİNDEN BAHATTİN TURNALI:

Çalışmalarımızdan çıkan politika önerileri Hayata geçerse, Kamu – Toplum düzeninde devrim olur…

Sosyal Sokak Ekonomisini İstanbul ile tanıştıracağız, Sosyal Sokak Ekonomisinin çıkış merkezi İzmir ve biz İzmir modelini yaygınlaştıracağız. İzmir Büyükşehir Belediyemiz büyük bir insiyatif alarak yüzyıllardır tanımı konulmayan, ekonomi alanını tanıdı ve yönetmelik ile koruma altına aldı. Burada sosyal belediyecilik var, yaşam var, hayat var, hizmet var, her şey var biz varolan her şeyi geliştirerek sürece ve yerel yönetimlere merkezi idareye katkı sunmak istiyoruz bu yüzden var gücümüzle bu alanda olmaya devam edeceğiz. Dr. Osman SİRKECİ , Prof.Dr. Kamuran ELBEYOĞLU bu alana yıllarını vermiş onların tecrübelerinden faydalanacağız ve İstanbul’da Sosyal Sokak Ekonomisi’ni koruyarak sürece katkı koyacağız.

İstanbul’da yapacağımız toplantı önümüzde bir yol haritası niteliğinde olacak, belki ilk toplantı ama son olmayacak. Çünkü İstanbul büyük bir şehir bu alan için konuşacak olursak yaraları çok,İstanbul Büyükşehir Belediyemize bu çalışmamızı anlatacağız, önerilerimiz özellikle İstanbul’da hayata geçerse politikaya dönüşürse, Türkiye nefes alır, reçete hazır ‘’ Sosyal Sokak Ekonomisi’’…

İstanbul’da ilk toplantı sempozyum niteliğinde ŞİŞLİ MAHALLELERİ BİRLİĞİ ev sahipliğinde, 27 Mart Pazar günü saat 14:00 – 17:00 arasında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maçka Kampüsünde gerçekleşecek, herkesi bu etkinliğe davet ediyoruz… diye konuştu.

 

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz