2 MİLYON KİŞİ E-DEVLET ÜZERİNDEN ‘EVİMİN ALTINDA FAY HATTI VAR MI’ SORGULAMASI YAPTI

0
119

Düzce’de yaşanan depremin ardından 2 milyonu aşkın kişi, e-devlet’teki Türkiye Deprem Tehlike Haritası İnteraktif Web Uygulaması ile evinin altında fay hattı olup olmadığını sorguladı.

Merkez üssü Düzce’nin Gölyaka ilçesi olan 5.9 büyüklüğündeki deprem kentte hasara yol açtı. Can kaybının yaşanmadığı depremde birçok kişi yaralandı.

Depremin ardından 2 milyondan fazla kişi, e-Devlet üzerinden evinin altından fay hattı geçip geçmediğini sorguladı.

Düzce’deki depremin kaydedildiği saat 04.08 ile 06.00 arasında 247 bin 485 kişi, “Evimin altından fay hattı geçiyor mu?” sorusunun yanıtını e-Devlet üzerinden aradı.

E-Devlet’ten ulaşılabilen Türkiye Deprem Tehlike Haritaları İnteraktif Web Uygulaması’nda insanlar evlerinin altından fay hattı geçip geçmediğini kontrol edebiliyor.

Sorgulamayı 04.08’den saat 14.30’a kadar yapan kullanıcı sayısı 2 milyonu geçti.

Son depremlerle ilgili bilgi almak için http://deprem.afad.gov.tr internet adresine ise saat 04.08’den 14.30’a kadar 4 milyon 791 bin kişi ulaştı.

Evinin altından fay hattı geçip geçmediğini merak eden kişiler, https://tdth.afad.gov.tr/TDTH/main.xhtml adresini tıkladıktan ve e-Devlet girişi yaptıktan sonra Türkiye Deprem Tehlike Haritası İnteraktif Web Uygulaması’na ulaşabiliyor.

KAYNAK: Duvar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here