15 yaşındaki gencin konuşması sosyal medyada viral oldu

0
174

15 yaşındaki lise öğrencisinin sokak röportajındaki söyledikleri sosyal medyada gündem oldu. Liseli öğrenci, röportajda “Okuyun öğrenin bu ülkeyi biz değiştireceğiz. Kendinize güvenin ülkeyi terk etmeyin. Biz Türklükten gurur duyup, Türkiye’de yaşamaktan nefret eden gençler olduk” sözlerini sarf etti.

YouTube’de yayın yapan Kendine Muhabir isimli kanalın, sokak röportajında 15 yaşındaki lise öğrencisi konuştu.

Konuşmasının devamında liseli genç,
“Ben 15 yaşında lise öğrencisiyim kendi harçlığı kendim çıkarmak için şu caddede en az 15 kere gezdim ya… Bu ülkeyi biz değiştireceğiz, bu ülkeyi terk etmeyin, biz Türklükten gurur duyup, Türkiye’de yaşamaktan nefret eden gençler olduk. Ya biri olmadı öbürünü seçeriz öbürü olmadı öbürünü seçeriz ama değiştireceğiz, vazgeçmeyin ya. İçimizden çıkmayacak mı bir tane Cumhurbaşkanı okuyun öğrenin bu ülkeyi biz değiştireceğiz. Kendinize güvenin ülkeyi terk etmeyin. Vallahi sesim titriyor ya” sözlerini söyledi.

Genç sorulan 15 yaşında neden bunları düşünüyorsun sorusuna ise, “Eğitim sistemi çöp 15 yaşındayım niye bunları düşünüyorum. Amerika’da 15 yaşındaki adam gidiyor Avrupa bileti alıyor geziyor. Bir tane AKP’li varsa gelsin konuşalım fikrini değiştireceğim.” yanıtını verdi.

KAYNAK: Odatv

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here