SON DAKİKA

HÜSEYİN KARABULUT YAZDI: BELEDİYE BAŞKANLARI ÖNCE KENDİNE BAKSIN!

Bu haber 05 Ekim 2018 - 9:45 'de eklendi ve 382 Kez kez görüntülendi.

BELEDİYE BAŞKANLARI ÖNCE KENDİNE BAKSIN!

Şimdilerde eleştiri furyası aldı başını gitti. Eleştiren eleştirene…
Yerel seçim sürecine de girdiğimizin göstergesi bu eleştiri modasından da belli oluyor.
Mevcut belediye başkanlarımıza bir bakıyorsunuz ki halkımıza karşı bir sevgi selidir, bir kucaklamadır sarılmadır, dört nala hizmet yarışıdır gidiyor.

Peki sormazlar mı? Göreve geldikleri 4.5 seneden bu yana bu performans neden sergilenmedi, ellerini kollarını kim bağladı, hizmet aşkları ile aralarına kim girmişti de hiçbirisi ortalarda görünmedi.
Kendilerini o yüksek duvarlı, adeta modern çağ şatolarına kapatanlar şimdi bir bakıyorsunuz ki kapı kapı halka gidip anket yaptırıyor.
Daha da acıklısı, bunların arasından bazıları kalkıp “Genel Merkez”den destek aldıklarını ve yerlerini garantilediklerini deklare edebiliyor.
Günü geldiğinde bu sözde garanticileri bölge bölge ilçe ilçe açıklamak ve halka gerçekleri anlatacağız kimsenin şüphesi olmasın.
Buradan sesleniyorum, bu zatı muhteremlerin, 20 Ekim’den sonra bu yapmacık açılışları, sözde hizmet satmaları, hiç de samimi olmayan halkla kucaklaşmaları ve kuru kuruya yapılan sevgi gösterilerini devam ettirmeleri halinde gerekeni yapacağım.

Hiç kimsenin halkın iradesini yanıltma cesaretini kendinde göstermesin.
Mesele halkın iradesi ve toplum faydası olduğunda hiç kimsenin gözünün yaşına bakılmaz bu böyle bilinmelidir.
Yapılan araştırmalar ve kamuoyu yoklamaları sonucunda, mevcut durum göz önüne alındığı anda; şu an görevde olan başkanlarımızın halk nezdinde başarı oranı ancak %20’lerde kalmaktadır.

Bu acı tabloyu bizlere yaşatmaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Unutulmasın ki hizmet için kendilerine verilen koltuklar, aynı şekilde hizmet adına geri alınır ve mevcut başkanların %80’i görevini daha iyi yapacak olanlara yerlerini terk eder.
Şunu belirtmek gereklidir ki, bu kamuoyu yoklamaları sadece CHP’li olan değil, bütün toplum kesimlerini kapsayacak şekilde yapılmıştır. Genelin fikrini yansıtan sonuçları ortaya koymaktadır. Bununla beraber bölgenin önde gelen sivil toplum kuruluşlarının da görüş ve önerileri tek tek alınmıştır.
Görüntünün olası içeriği: 15 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Önceden “Seçilmiş” önseçim oyunu!

Yapılmaya çalışılan bir yanıltma yönteminde ise bazı belediye başkanları mevkisel güçlerini kullanarak oluşturdukları üyelik/örgüt gücünü arkalarına alacak şekilde “önseçim” istemektedirler. Mevcut adaylar için avantaj, örgütten gelen diğer liyakat sahibi adaylar için dezavantaj sağlayacak böyle bir “sözde” ön seçim ile kendi değirmenlerine su taşımaya çalışacakların da hevesini kursağında bırakmak bize görev olmuştur. Yesinler sizin böylesi “haksız, adaletsiz, hukuksuz” ön seçiminizi!


Tam da bu noktada artık, halktan ve hukuktan yana, menfaat ile çıkar ile rantla işi olmayan, halkın ödünç verdiği mevkilere layık olan, Genel Başkan’ın “HAK, HUKUK, ADALET” yürüşünün izinden gidebilecek adaylara ihtiyaç vardır!


Gazetecilik aldatmacısına halkın karnı tok!

Kadir Çankaya denen arkadaş sözde yollara düşmüş ve halkın nabzını tutuyormuş! Sözde otobüse atlamış kapı kapı seçim bölgelerini geziyor ve halkın fikrini soruyormuş!

Biz ardından sorup araştırıyoruz ki bu gazeteci araştırmacı (!) arkadaşımız “ne sormuş ne de söylemiş!” kimsenin ne kapısını çalmış ne de çayını içmiş!

Meğer kimseyle görüşmemiş de sadece bazı başkanların(!) işaret ettiği kişilerle görüşmüş, adresi belli yerlerin tarifini istemiş!

Gittiği yerlerde de sadece bazı mevcut belediye başkanlarını konuk alarak araştırmacı gazetecilik örneği sergilemiş!
Bak arkadaş! En kibar tabirle bunun adı halkın görüşünü yansıtmak değil, halkın görüşünü yanıltmaktır! Ayıptır! Menfaat uğruna, makam için, rant için bu kadar kirli oyun oynanmaz!
Altını çize çize belirtelim, ne il bazlı, ne ilçe bazlı ne de kişi üzerinden, Genel Merkez’den söz alan, garanti alan veyahut senet yapan filan yoktur, tamamen asparagastır.

Bu yola başvuran il ve ilçe başkanlarımıza nacizane tavsiyem; kafa kol ilişkilerini ve kişisel çıkarları bir kenara bırakmak şartıyla, bölge halkının istek ve taleplerini öne alarak aday belirlemeleridir ve genel merkeze o adayı önermeleridir. Aksi halde gösterecekleri zaafiyetlerin maalesef altında kalmaktan kurtulamaz, en ağır eleştirilere maruz kalırlar.

Görüntünün olası içeriği: açık hava

Değişim başarısız belediyelerden başlayacak!


Değişim denilen bu suni gündem maddesini Genel Başkan’a dayatıp iktidar için de aleni ve kullanışlı bir gündem malzemesi haline getirmekten vazgeçin. Değişime önce başarısız olan belediyelerimizden yani kendinizden ve arkasına saklanmaya çalıştığınız örgüte karşı olan sorumluluklarınızı yerine getirmekten başlayın.
Tüm Türkiye biliyor ki, başarının anahtarı başarılı belediyecilikten ve örnek yerel yönetimlerden geçmektedir.

Şimdi iktidarı yerellerde yenmek ve halkçı belediye yönetimlerini kurmaktan başlamak zamanıdır.

Bu duygu ve düşüncelerimle, canı gönülden çalışan CHP’nin tüm kadrolarına ve aday arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Yolunuz “Hak, Hukuk ve Adalet” yolu olsun.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.